Nowości
Nowości »

Instalacje w basenie z rynną

instalacje rynna

Rysunek przedstawia basen z rynną przelewową. To najczęściej spotykany rodzaj basenu w hotelach i innych obiektach publicznych. Woda wpływa równomiernie do rynny z całej powierzchni basenu. Przez pokazane na rysunku odpływy rynny woda przepływa rurą zbiorczą do zbiornika przelewowego.

Gdy woda osiągnie w zbiorniku określony poziom, pompa filtra zasysa wodę ze zbiornika. Wszystko jest kontrolowane przez pięć elektrod i sterownik. Mierzą one aktualny poziom wody w zbiorniku. Jeżeli wody jest za mało, pompa filtra zostanie wyłączona i otworzy się zawór magnetyczny dopuszczający świeżą wodę do zbiornika.

Równocześnie z basenu ciągle wlewa się woda. Gdy woda osiągnie określoną wysokość, zawór zamyka się, a pompa filtra znowu się włącza i filtruje wodę. Gdy kąpie się bardzo dużo osób i tworzą się fale, pompa filtra nie jest w stanie przepompować całej wody. Nadmiar wody płynie wtedy do kanału. Basen z rynną stanowi idealny element krajobrazu hali lub ogrodu. Nie płynie się w nim „na mur”, ale widzi się całe pomieszczenie lub ogród.

W tym basenie nie ma skimmera. Pozostałe elementy basenu są takie same, jak w basenie ze skimmerem. Do filtra zamontowany jest automatyczny zawór, który wykonuje proces płukania w określonym czasie lub przy określonym ciśnieniu na filtrze. Automatyka dozowania reguluje wartość pH, dba o dezynfekcję wody w basenie. Może też dozować koagulant krystalizujący wodę i środek przeciw glonom.

Ważnym elementem są urządzenia do podgrzewania wody. Z pieca C.O. gorąca woda tłoczona jest do wymiennika ciepła, gdzie ciepło oddawane jest wodzie z basenu przepływającej przez niego. Pompa ciepła i kolektory są urządzeniami wspomagającymi ogrzewanie, aczkolwiek przy wysokich temperaturach powietrza przejmują na siebie w całości funkcję ogrzania wody w basenie. Należy więc je mieć, ze względów ekologicznych i ekonomicznych.

Nad całością pracy urządzeń czuwa sterownik filtra, w którym łączą się wszystkie kabelki od urządzeń. Sterownik posiada czujnik temperatury, zegar czasowy, różne przekaźniki włączające i wyłączające zasilanie poszczególnych urządzeń. Ważną rzeczą jest też pokrywa basenu, która skutecznie ogranicza straty ciepła i pomaga nagrzewać basen promieniami słonecznymi. Tu na rysunku pokrywę stanowi żaluzja z twardego PCW, która chroni dzieci przed wpadnięciem do wody. Wysuwa się ona spod wody. Na rysunku z prawej strony widać urządzenie do masażu wodnego. Jest ono umieszczone na stałe w ścianie basenu. W momencie budowy basenu warto zamontować zestaw przedmontażowy, a pozostałe elementy można założyć nawet za kilka lat.

Istnieją również urządzenia do masażu zawieszane na brzegu basenu, które można montować w każdej chwili. Spełniają te same funkcje. Na rysunku widać też dwa reflektory. Kable elektryczne od lamp, poprzez puszki połączeniowe prowadzą do transformatora 12 V.

Do instalacji wodnej basenu powinno się używać rur i złączek z twardego, szarego PCW. Do wydajności pompy 10 m3/h wystarczą przekroje 50 mm, do 20 m3/h przekroje 63 mm, do 32 m3/h przekrój rury powinien wynosić 75 mm. Na rurach montuje się zawory kulowe. Nie należy na nich oszczędzać, gdyż brak odpowiedniej ilości może spowodować problemy w przypadku naprawy.

Na dnie widać pracującego robota. Czyści on dno basenu i ściany. Niektóre modele mają dodatkowo możliwość ręcznego sterowania przez pilota. Robot automatyczny oszczędza Twój czas w prosty sposób: gdy on pracuje i czyści basen, Ty zajmujesz się innymi, ciekawszymi sprawami.

instalacje w basenie z rynną

Website created by MkDes
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © Basen Complex   •   Polityka prywatności
Zapytanie ofertowe
Pozycji w zapytaniu: 0
Przejdź do formularza zapytania ›
Zapytanie ofertowe: 0 produktów