Nowości
Nowości »

Instalacje w basenie ze skimerem

instalacje skimer

Rysunek przedstawia basen ze skimmerem. Ma on dać Państwu wyobrażenie w co i jak może być wyposażony basen. Jest to podstawowa wersja wyposażenia współczesnego, nowoczesnego basenu. Z lewej strony widać zamontowany skimmer. Pompa filtra zasysa wodę i tłoczy ją przez filtr basenowy. Woda płynie przez rury z twardego PCW i wpływa z powrotem do basenu przez dysze wlotowe (po prawej stronie na rysunku). Z lewej strony w dnie pokazano odpływ denny, który jest połączony ze skimmerem i pompą filtra. W takim wypadku woda jest filtrowana w 1/2 z powierzchni, a w 1/3 z dna.

Obok skimmera zamontowano regulator poziomu wody. Kontroluje on poziom wody i automatycznie dolewa określoną ilość wody do właściwego poziomu. Do filtra zamontowany jest automatyczny zawór, który wykonuje proces płukania w określonym czasie lub przy określonym ciśnieniu na filtrze. Automatyka dozowania reguluje wartość pH, dba o dezynfekcję wody w basenie. Może też dozować koagulant krystalizujący wodę i środek przeciw glonom.

Ważnym elementem są urządzenia do podgrzewania wody. Z pieca C.O. gorąca woda tłoczona jest do wymiennika ciepła, gdzie ciepło oddawane jest wodzie z basenu przepływającej przez niego. Pompa ciepła i kolektory są urządzeniami wspomagającymi ogrzewanie, aczkolwiek przy wysokich temperaturach powietrza przejmują na siebie w całości funkcję ogrzania wody w basenie. Należy więc je mieć, ze względów ekologicznych i ekonomicznych.

Nad całością pracy urządzeń czuwa sterownik filtra, w którym łączą się wszystkie kabelki od urządzeń. Sterownik posiada czujnik temperatury, zegar czasowy, różne przekaźniki włączające i wyłączające zasilanie poszczególnych urządzeń. Ważną rzeczą jest też pokrywa basenu, która skutecznie ogranicza straty ciepła i pomaga nagrzewać basen promieniami słonecznymi. Tu na rysunku pokrywę stanowi żaluzja z twardego PCW, która chroni dzieci przed wpadnięciem do wody. Na rysunku z prawej strony widać urządzenie do masażu wodnego. Jest ono umieszczone na stałe w ścianie basenu.

W momencie budowy basenu warto zamontować zestaw przedmontażowy, a pozostałe elementy można założyć nawet za kilka lat. Istnieją również urządzenia do masażu zawieszane na brzegu basenu, które można montować w każdej chwili. Spełniają te same funkcje. Na rysunku widać też dwa reflektory. Kable elektryczne od lamp, poprzez puszki połączeniowe prowadzą do transformatora 12 V.

Do instalacji wodnej basenu powinno się używać rur i złączek z twardego, szarego PCW. Do wydajności pompy 10 m3/h wystarczą przekroje 50 mm, do 20 m3/h przekroje 63 mm, do 32 m3/h przekrój rury powinien wynosić 75 mm. Na rurach montuje się zawory kulowe. Nie należy na nich oszczędzać, gdyż brak odpowiedniej ilości może spowodować problemy w przypadku naprawy.

Na dnie widać pracującego robota. Czyści on dno basenu i ściany. Niektóre modele mają dodatkowo możliwość ręcznego sterowania przez pilota. Robot automatyczny oszczędza Twój czas w prosty sposób: gdy on pracuje i czyści basen, Ty zajmujesz się innymi, ciekawszymi sprawami.

instalacja basenu ze skimerem

Website created by MkDes
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © Basen Complex   •   Polityka prywatności
Zapytanie ofertowe
Pozycji w zapytaniu: 0
Przejdź do formularza zapytania ›
Zapytanie ofertowe: 0 produktów