Nowości
Nowości »

Technika

Technika basenowa to cała gama produktów, której zadaniem jest zapewnienie idealnych parametrów wody, komfortu korzystania z basenu jak i stworzenie atrakcyjnego miejsca wypoczynku dla całej rodziny. W tym dziale znajdziecie Państwo pogrupowane produkty, od elementów składowych systemy filtracji do atrakcji basenowych.

Planowanie basenu należy rozpocząć od przyjęcia systemu filtracji wody, do którego przeznaczone są odpowiednie urządzenia techniki basenowej . Odpowiednio rozwiązany system filtracji musi zapewnić komfort korzystania z basenu jak i ułatwić jego obsługę.

Systemy filtracji dzielą baseny na:

  • basen ze skimmerem,
  • basen z rynną przelewową,
  • basen z przelewem.

Basen ze skimmerem

Basen ze skimmerem jest podstawową wersją , stosowanego współcześnie basenu.

Woda zasysana jest w tym wypadku przez widoczny z lewej strony rysunku skimmer i odpływ denny. Dzięki tej konstrukcji woda w basenie jest filtrowana z powierzchni lustra i z dna.

basen ze skimmerem

Basen z rynną przelewową

Model ten spotykany bardzo często w obiektach publicznych, z powodu równomiernego odprowadzania wody z całej powierzchni basenu. Cieszy się również dużą sympatią w przypadku basenów prywatnych. Jednym z powodów tego jest lustro wody na wysokości powierzchni brzegu, co poza funkcjonalnością wygląda niezwykle estetycznie. Jak widać na powyższym rysunku, woda odprowadzana jest równomiernie do rynny na całej powierzchni basenu, następnie rurą zbiorczą wpływa do zbiornika przelewowego.

basen z rynną

Basen z przelewem

Jest to forma basenu, w której łączymy układ skimmerowy z efektem rynny przelewowej. Woda w takim basenie obniżona jest w stosunku do poziomu plaży o ok. 5cm. Jedna lub kilka ścian niecki są niższe, dzięki czemu woda przelewa się przez nie jak przez krawędź rynny przelewowej. Poniżej ściany przelewu wykonywane jest koryto zlewowe, z którego ssakami woda kierowana jest na układ filtracyjny. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się z basenach zewnętrznych, ustawionych na pochyłym terenie. Uzyskujemy wtedy efekt wylewania się wody z basenu.

basen przelewowy

Website created by MkDes
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © Basen Complex   •   Polityka prywatności
Zapytanie ofertowe
Pozycji w zapytaniu: 0
Przejdź do formularza zapytania ›
Zapytanie ofertowe: 0 produktów