Nowości
Nowości »

Zadaszenia do basenów

Stosowanie zadaszeń basenowych ma wiele zalet, oto niektóre z nich.

 • Przedłużenie sezonu basenu od wiosny do jesieni
 • Przechwytywanie ciepła wynikającego z promieniowania słonecznego lub z dodatkowego ogrzewania wody,
 • Redukcja kosztów ogrzewania wody i zapobieganie strat cieplnych
 • Oszczędność czasu i ułatwienie utrzymania basenu
 • Zmniejszenie częstości sprawdzania wody i dozowania chemikaliów
 • Profilaktyka raka skóry dzięki filtracji szkodliwych promieni UV przez poliwęglanu
 • Redukcja szkód w basenie spowodowanych zimą
 • Zabezpieczenie przed wpadnięciem do wody dzieci i zwierząt domowych
 • Korzystanie z kąpieli pod gołym niebem w upalne dni … po prostu po przesunięciu zadaszenia za basenie

 

Zalety zadaszeń SPA – Miejsce na twój relaks

 • Możesz używać twojego zadaszenia w taki sam sposób, nawet dla SPA i jacuzzi
 • Po przesunięciu zadaszenia za SPA możesz cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu
 • Niech twoje zadaszenie będzie towarzyskim ośrodkiem dla twojej rodziny i przyjaciół w gorących wiosennych i letnich dniach
 • Mobilne zadaszenie jest idealnym rozwiązaniem dla wysportowanych ludzi, którzy kochają pływanie dla zdrowia

Wpływ zadaszenia na temperaturę powietrza i wody

 • Płyty poliwęglanowe zachowują się jak szklarnie. Bezpośrednie wystawienie na działanie promieni słonecznych lub w pochmurne dni, efekt rozproszonych promieni ogrzewa powietrze wewnątrz pokrywy basenowej. W nocy lub w chłodniejsze dni ciepło z zamkniętej atmosferze jest stopniowo tracone.
 • Na początku sezonu temperatura wody w nieogrzewanym basenie wzrośnie o 2 st.C na dzień pod wpływem promieni słonecznych. Temperatura wody wzrasta także w pogodne dni nawet gdy nie ma bezpośredniego nasłonecznienia.
 • Parowanie wody z basenu prowadzi do utraty ciepła. Jeżeli różnica temperatur między wodą i powietrzem wynosi 3 st.C, to przy powierzchni basenu 32 m2 basen straci 40 litrów wody dziennie, a dla powierzchni 80 m2 basen straci 100 litrów dziennie.
 • Zadaszenie – poprzez izolowanie powierzchni wody od zewnętrznej atmosfery i zmniejszanie wahania temperatury – spowalnia odparowywanie wody z basenu.
 • Skuteczną dodatkową metodą zmniejszenia parowania wody jest folia solaryczna lub pokrywa piankowa na powierzchni wody. Folia solarna jest bezpośrednio narażona na działanie słońca i mrozu i jest nietrwała i łatwo ulega zabrudzeniu. Ale gdy są używane w zadaszeniu pełnią swoją funkcję bardzo dobrze. Połączenie foli solarnej lub pokrywy piankowej basenu jest bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie kosztów ogrzewania wody.
 • Jeśli masz zbyt ciepło wewnątrz, po prostu przesuń segmenty zadaszenia, i za kilka chwil będziesz na otwartym powietrzu.

Instrukcje administracyjne

Sprawdź, czy musisz mieć pozwolenie na budowę zadaszenia basenu od lokalnych władz budowlanych. Na życzenie możemy zapewnić Państwu dokumentację zadaszenia dla organu budowlanego.

Opcje segmentów

Segmenty zadaszeń przesuwnych można zestawić w kilku różnych konfiguracjach. Każdy segment może być umieszczony na 2 prowadnicach lub na jednej prowadnicy. Umożliwia to różne kombinacje segmentów częściowo stałych i przesuwnych. Kombinacje te pozwalają ci na przykład przesuwanie segmentów od środka do obu końców (oszczędność na przestrzeni dla prowadnic) lub prowadnice mogą być przedłużone aby przesunąć wszystkie segmenty poza obrys basenu.

Segmenty przesuwne

Zadaszenie składa się z segmentów, które mogą poruszać w obu kierunkach. Segmenty mogą być przesuwane przez 1 osobę; szersze rodzaje zadaszeń (od 5 m szerokości wewnętrznej) powinny zostać przesuwane przez 2 osoby.

Czyszczenie

prislusenstvi-antistatitkum-thPoliwęglanu musi być regularnie czyszczony w celu usunięcia zabrudzeń z powierzchni. W większości przypadków potrzebne jest tylko płukanie go strumieniem wody. Jeśli mocno zabrudzone brudne należy czyścić wodą z mydłem lub łagodnym detergentem (JAR np.). Podczas czyszczenia powierzchni profili użyć czystej gąbki lub miękkiej szczoteczki, upewniając się, że nie zawierają one małe kawałki brudu lub piasku. Ważne jest, aby nie używać pasty ścierne, ponieważ mogą one zarysować powierzchnię z poliwęglanu. Nie należy również używać produktów zawierających benzol, benzynę, aceton, lub proszek do czyszczenia. Nie zalecamy czyszczenia poliwęglanu, kiedy jest gorąco od słońca. Nie należy używać ostrych narzędzi do czyszczenia obudowy basenu..

Ochrona zadaszenia przed silnym wiatrem

Aby zapobiec odlotowi zadaszenia basenu wraz z silnym wiatrem, zadaszenie musi być rozszerzony nad basen a wszystkie zamki stosowane do mocowania go zamknięte. Przednie ściany muszą być zamontowane i zabezpieczone, a wszystkie drzwi i inne otwory w obudowie muszą być zamknięte. Nie zalecamy manipulowania przy zadaszeniu przy silnym wietrze. Nie wchodzić lub zbliżać się do zadaszenia przy silnym wietrze!

Ochrona przed ciężkim śniegiem

odklizeni-snehu-thZimą nie należy dopuszczać do gromadzenia się na segmentach zadaszenia dużej ilości śniegu. Waga mokrego leżącego śniegu jest wielokrotnie większa niż świeżego śniegu, np. przykład, 10 cm mokrego śniegu leżącego waży około 100 kg/m2. Wysokie i szerokie obudowy są szczególnie zagrożone. Śnieg musi być usuwany symetrycznie, idealnie z obu stron na raz, tak aby nie przeciążenia jednej strony struktury.

Utrzymanie zadaszenia

Materiały użyte na obudowy basenie są odporne na działanie wody i wilgoci; konstrukcja nie wymaga specjalnej konserwacji.

Website created by MkDes
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © Basen Complex   •   Polityka prywatności
Zapytanie ofertowe
Pozycji w zapytaniu: 0
Przejdź do formularza zapytania ›
Zapytanie ofertowe: 0 produktów