Nowości
Nowości »

Niecki tradycyjne

niecki tradycyjne

Forma ta znajduje zastosowanie w przypadku, jeśli do istniejącej już hali z powodów technicznych nie można wstawić żadnego prefabrykatu lub, jeśli chcą Państwo samodzielnie stworzyć kształt swojego basenu, swobodnie rozplanować wszelkie akcesoria basenowe tj. kaskady, natryski, wodospady, schody czy siedziska.

Projektowanie basenów na indywidualne życzenie inwestora jest dla nas największym wyzwaniem i przyjemnością. Pozwala nam wykazać się twórczą inwencją i pomysłowością.

Baseny betonowe nadają się do zamontowania zarówno wewnątrz hali jak i na powietrzu. Niecki tego typu wymagają jednak dużych nakładów, ze względu na potrzebną dużą ilość prac budowlanych, takich jak np. uszczelnianie niecki basenu, czy jej konserwacja. Jednakże profesjonalnie wykonana konstrukcja stanowić będzie stabilną podstawę basenu, zapewniającą Państwu możliwość użytkowania i zadowolenie przez długie lata.

Niecki betonowe charakteryzują się żelbetową konstrukcją, wyłożoną dowolnie – ceramiką, mozaiką, folią Alkorplan lub pomalowaną farbą epoksydową. Każda z tych opcji wymaga dodatkowych czynności przy użytkowaniu. Ceramika i mozaika potrzebują zastosowania uszczelnień, gdyż same w sobie są tylko warstwą wykończeniową, odporną na wpływ czynników atmosferycznych i wilgoć. Farba epoksydowa wymaga częstej konserwacji. Szczegóły dotyczące folii Alkorplan znajdują się w dziale Akcesoria: wykładziny basenowe.

Między innymi, także w tej technologii, wykonywane są baseny wewnętrzne, baseny hotelowe czy pływalnie. Przede wszystkim wtedy, kiedy kształt jest czynnikiem decydującym o wyborze rozwiązania budowlanego.

Inną wersją basenów zewnętrznych są baseny stalowe, wykonane z gotowych modułów stalowych. Niecki przyjmują w nich jednak z góry zaprojektowane kształty.

Chcąc przedłużyć czas użytkowania basenu możemy zastosować modułowe zadaszenia basenowe. Wtedy będziesz mógł pływać w basenie nawet kiedy pogoda nie jest już tak łaskawa.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Basen Complex   •   Polityka prywatności
Zapytanie ofertowe
Pozycji w zapytaniu: 0
Przejdź do formularza zapytania ›
Zapytanie ofertowe: 0 produktów
Logo Fundusze Europejskie Program Regionalny
rp-left-pl
logo-opolskie
Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Logo Opolskie Dla Rodziny