Nowości
Nowości »

Basen Floatingowy

basen floutingowy

BASEN FLOATINGOW – został początkowo wynaleziony w 1954 roku, przez amerykańskiego psychiatrę i psychoanalityka doktora Johna Lilly.

Tan znana ludzkości od półwieku metoda, jest mało znana w Polsce, jednak na świecie od dawna cieszy się ogromną popularnością, ze względu na ogromne korzyści zdrowotne. Któż z nas w  obecnych czasach nie czuje się zestresowany, zmęczony i ciągle spięty, przy ogromnym tempie współczesnego życia, mamy coraz mniej czasu na odpoczynek, regenerację sił fizycznych i umysłowych.

Dlatego też szybki, głęboki i skuteczny relaks jest kluczem do polepszenia jakości naszego życia.

Proponujemy Państwu jedną z najbardziej innowacyjnych metod skutecznego odprężenia oraz regeneracji sił witalnych. W basenie floatingowym dzięki rozpuszczeniu w wodzie dużego stężenia soli Epsom (siarczanu magnezu) ciało bez trudu unosi się na powierzchni wody.

Sol Epsom zwana inaczej solą gorzką lub angielską to naturalny czysty związek mineralny (MgSO4). Nazwa soli wzięła się od popularnego miasta Epsom w Anglii, gdzie związek jest odparowywany ze źródeł wody mineralnej. Od setek lat znane są niezliczone korzyści medyczne i zdrowotne soli Epsom. Siarczan magnezu odpowiada za liczne funkcje biologiczne, poprzez obecność magnezu i
siarki. W dzisiejszych czasach większość ludzi cierpi na znaczny niedobór magnezu, który powinien być obecny we wszystkich komórkach zdrowego ludzkiego ustroju.

W ludzkim ciele magnez odpowiedzialny jest za:

  • wspomaganie układu odpornościowego,
  • blokowanie szkodliwego oddziaływania trujących metali,
  • ochrona naczyń krwionośnych i zapobieganie zawałom,
  • przeciwdziała osteoporozie,
  • bierze udział przy funkcjonowaniu tkanki mięśniowej i nerwowej, przez co pomaga w zachowaniu równowagi nerwowej i mięśniowej.

Siarka natomiast reguluje naszą gospodarkę hormonalną, usuwa toksyny z ciała, wpływa na nawilżenie włosów, skory oraz elastyczność paznokci.

Badania udowodniły, że siarczan magnezu o wiele lepiej wchłania się przez skórę niż przewód pokarmowy, co czyni kąpiele w solance łatwym i przyjemnym sposobem na odnowę biologiczną.

Temperatura wody w basenie jest cały czas utrzymywana na stałym poziomie 34,8 st.C co odpowiada temperaturze skory. Organizm nie musi przez to wytwarzać energii na zrekompensowanie wahań temperatury otoczenia, dlatego też nie odczuwa się ani ciepła ani zimna. Zespolenie całego ciała z otoczeniem sprawia wrażenie lewitowania. Osoba wewnątrz jest odizolowana od bodźcow zewnętrznych i wprowadza się w stan głębokiego relaksu. Dzięki temu uwalniają się w organizmie endorfiny, które działają jak naturalny środek przeciwbólowy. Metoda ta nie tylko wpływa na
poprawę naszego stanu fizycznego, poprawia również koncentrację, kreatywność, zapamiętywanie i skutecznie odpręża.

Basen floatingowy może być wykonany w dowolnym pomieszczeniu aranżowanej strefy Spa.

Wyposażenie jej w system nagłośnienia umożliwia przeprowadzenie sesji również z terapeutą.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Basen Complex   •   Polityka prywatności
Zapytanie ofertowe
Pozycji w zapytaniu: 0
Przejdź do formularza zapytania ›
Zapytanie ofertowe: 0 produktów
Logo Fundusze Europejskie Program Regionalny
rp-left-pl
logo-opolskie
Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Logo Opolskie Dla Rodziny