Nowości
Nowości »

Urządzenia masażu

Stanowią doskonałą atrakcję, dając możliwość relaksującego i leczniczego masażu wodnego (po konsultacji z lekarzem), kąpieli z falami i pęcherzykami powietrza, pływania pod prąd wodny (stosowane w nauce pływania). Każde urządzenie, montowane na stałe w ścianie basenu, składa się z zestawu montażowego w ścianie basenu i zestawu końcowego z pompą. W basenach foliowych potrzebny jest kołnierz z uszczelkami. Pompa masażu jest połączona przez przewód ssący z wbudowaną w ścianę basenu komorą dyszową urządzenia. Przez kanał w komorze woda pod wysokim ciśnieniem tłoczona jest z powrotem przez dysze wylotowe. Włączanie i wyłączanie z wody za pomocą włącznika. Siła prądu wody jest regulowana na dyszy, a regulatorem włączana jest kąpiel z pęcherzykami powietrza. Pompa masażu montowana jest zaraz za ścianą basenu, aby jej moc nie uległa zmniejszeniu. Można odstawić pompę dalej, ale należy zmienić średnicę rur ssących i tłoczących, aby zapobiec spadkowi wydajności. Pompę i sterowanie umieszcza się w suchym miejscu, gdzie nie są narażone na kontakt z wodą. Poniższy schemat pokazuje wymiary i wyposażenie przy basenowej studzience pompy masażu.

Do wyboru mamy szerokie spektrum urządzeń do masażu wodnego. Oferowane są urządzenia montowane na stałe w ścianie i zawieszane na brzegu. Zaletą tych drugich jest prosty montaż, który można wykonać na już istniejącym basenie bez spuszczania wody. Urządzenia montowane na stałe w ścianie basenu instaluje się na etapie budowy. W ścianie zakłada się zestaw montażowy, a po wyłożeniu ścian np. wykładziną PCW instaluje się zestaw końcowy. Większość urządzeń posiada włącznik zintegrowany z panelem przednim. Umożliwia on uruchamianie pompy masażu z wody. Oferowane są też włączniki montowane w ścianie basenu oddzielnie. Urządzenia mogą też być włączane przez obsługę basenu. Rozróżniamy masaże wykonane z tworzywa i wykonane ze stali i brązu.

O różnicy nie trzeba dużo mówić. Solidne masaże z metalu nie tylko lepiej działają, ale są jak złota biżuteria w basenie. Oczywiście plastikowa biżuteria też ma swój urok i zwolenników. Trwałość urządzeń z tworzywa zależy od jakości użytego do produkcji PCW, rodzaju i zawartości związków chemicznych w wodzie. Masaże z metalu są niezniszczalne i wydajne. Stanowią wyjątkową ozdobę basenu. Jak wszystkie elementy w basenie, trzeba je uziemiać, aby elementy były obojętne pod względem chemicznym i fizycznym.

urzadzenie-masazu-schemat

Wszelkie prawa zastrzeżone © Basen Complex   •   Polityka prywatności
Zapytanie ofertowe
Pozycji w zapytaniu: 0
Przejdź do formularza zapytania ›
Zapytanie ofertowe: 0 produktów
Logo Fundusze Europejskie Program Regionalny
rp-left-pl
logo-opolskie
Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Logo Opolskie Dla Rodziny