Nowości
Nowości »

Elektroliza soli

Metoda ta polega na rozpuszczeniu soli w basenie, która tworzy roztwór o stężeniu (od 2-5kg/m3), co powoduje, że woda staję się słona, jedna nie powoduje dyskomfortu użytkowników.

Metoda ta pozwala nam całkowicie zrezygnować z zastosowania innych środków chemicznych i w rezultacie daje nam basen z wodą morską.

Dezynfekcja wody kontrolowana jest przez sterownik BC Control. Nasze urządzenia sterują procesem elektrolizy i automatycznie dostosowują produkcję chloru do potrzeb basenu.

Zawarte w wodzie minerały i pierwiastki śladowe powodują, że kąpiel w niej niesie ze sobą ogromne zalety zdrowotne, między innymi, poprawia krążenie, udrażnia drogi oddechowe, ujędrnia skórę.

Sól rozpuszczona w wodzie , eksponowana jest na działanie prądu i wskutek tego otrzymujemy podchloryn sodu, który następnie tworzy kwas podchlorawy i sodę.

Kwas podchlorawy jako silny utleniacz, ma duże właściwości dezynfekujące i niszczy białka bakterii, glonów oraz wirusy. Środkiem dezynfekującym tutaj jest wolny chlor, którego dużą zaletą jest brak wydzielanego zapachu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Basen Complex   •   Polityka prywatności
Zapytanie ofertowe
Pozycji w zapytaniu: 0
Przejdź do formularza zapytania ›
Zapytanie ofertowe: 0 produktów
Logo Fundusze Europejskie Program Regionalny
rp-left-pl
logo-opolskie
Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Logo Opolskie Dla Rodziny